TED İzmir Koleji Spor Kulübü ve Spor Okulları 

TED İzmir Koleji Spor Kulübü olarak, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın geleceklerine, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak bizler için çok önemlidir.

Takım ve bireysel sporlarda, saha ve salonlarda Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış spor kulüplerimizle yıllardır sizlerleyiz.

31 Ocak 1928 'de kurulan TED Ankara Kolejinde faaliyetlerin artması ile 1954 yılında Kolej mezunları tarafından kurulan TED Ankara Kolejliler Spor Kulübümüz ‘den aldığımız ışıkla yolumuza devam ediyoruz.

Spor kulübümüzün 67 yıllık tarihinin verdiği ilhamla bizler de Türk sporunun geleceğine, ahlaklı, sporun felsefesine ve tarihine saygılı sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kulüplerimizin tarihinden çıkan yüzlerce milli sporcunun etkisi ve vizyonu ile TED İzmir Koleji Spor Kulübü bünyesinde aileye yeni milli sporcular kazandırmak ilkesiyle yola çıktık.

Dünya değişip gelişirken bizler de spor kulübümüz bünyesinde güncel bilimsel çalışmaların takipçisiyiz. Sporcularımızın antrenman biliminin ışığında, rasyonel ve güncel yöntemlerle gelişimlerini sağlıyor ve onların pedagojik, fiziksel, zihinsel, sosyal gelişimlerini bilimin ışığında temellendiriyoruz.

Bu planlamalar dahilinde sporcularımızın TED sevgisini, ruhunu, ilkelerini hissettikleri bir ortamda olmalarını sağlamak ve onları aramızda görmek bizlere büyük mutluluk verecektir.

Deneyimli eğitimciler ile başta TED İzmir Koleji öğrencileri olmak üzere her yaştan öğrenciye sporu sevdirmek; ahlaklı sağlıklı ve mücadele gücü yüksek nitelikli sporcular yetiştirmek ve daha fazla öğrenciye spor imkânı sağlamaktır.

Uzun yıllara dayanan tecrübemizle spor kulübümüz, TED İzmir Koleji tesislerinde hizmet vermektedir. Kulübümüz bünyesinde, basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik branşlarında geleceğin sporcularını yetiştirir.

2023 - 2024 Spor Akademisi 2. Dönem Programına ulaşmak için tıklayınız.

2023 - 2024 Spor Akademisi 2. Dönem Taahhütnamesine ulaşmak için tıklayınız.

2023 - 2024 Spor Akademisi 2. Dönem Kayıt Formuna ulaşmak için tıklayınız.