Kayıt Koşulları – TED İZMİR KOLEJİ

Kayıt Koşulları

TED İZMİR KOLEJİ KAYIT BİLGİLERİ

Okulumuza, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde öğrenci kabul edilecektir.

TED İZMİR KOLEJİ
KAYIT-KABUL TAKVİMİ

OKUL TANITIM GÜNÜ

9 Şubat 2020 Pazar
10.00 1.Grup
14.00 2.Grup

OKUL GİRİŞ SINAVI
Ortaokul ve 10.Sınıf adayları için

9 Şubat 2020 Pazar
2019-2020 Akademik Yılında Okuduğu Sınıf Seviyesine göre sınav saatleri
4-5.sınıflar 13.30
6-7-9.sınıflar 9.30

Okul Öncesi, 1, 2, 3,4. sınıflar için kayıt süreci başlangıcı

10 Şubat 2020 Pazartesi

 

 

GİRİŞ VE BURSLULUK SINAVI BAŞVURU SÜRECİ

Giriş ve Bursluluk sınavına girecek aday öğrencilerin, başvuru linkini tıklayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
OKUL ÖNCESİ
2020-2021 eğitim öğretim yılında aşağıda belirtilen yaş gruplarında öğrenciler alınacaktır.

YAŞ GRUPLARI

3 YAŞ
4 YAŞ

5 YAŞ

* Ön kayıt yaptıran aday öğrencilere gözlem ve görüşme için randevu verilecektir. Aday öğrenciler, TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından geliştirilen gözlem ve tanıma formları ile okul olgunluğu, dil gelişimi, motor beceriler, dikkat ve algılama düzeyi açısından değerlendirilecektir.
Başvuruların kontenjanı aşması halinde başvuru tarihi önceliği dikkate alınacaktır.

İLKOKUL

 • 1. sınıflara,  İlkokul 1. sınıflarımıza kontenjanlar dâhilinde sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecektir. Ön kayıt yaptıran aday öğrencilere gözlem ve görüşme için randevu verilecektir. Aday öğrenciler, TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından, geliştirilen gözlem ve tanıma formları ile okul olgunluğu, dil gelişimi, motor beceriler, dikkat ve algılama düzeyi açısından değerlendirilecektir. Başvuruların kontenjanı aşması halinde başvuru tarihi önceliği dikkate alınacaktır.
 • 2. ve 3. sınıflar için ön kayıt yaptıran aday öğrencilere gözlem ve görüşme için randevu verilecektir. Aday öğrenciler, TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından, geliştirilen gözlem ve tanıma formları ile yaş düzeyinden beklenen bilişsel ve gelişimsel özellikler açısından değerlendirilecektir. Başvuruların kontenjanı aşması halinde başvuru tarihi önceliği dikkate alınacaktır.
 • 4. Sınıflar için ön kayıt başvurularının ardından, aday öğrenciler bireysel randevu verilerek TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’na katılacaktır. TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından yapılacak olan gözlem ve görüşme için davet edilecektir. Görüşme ve gözlem sonuçları değerlendirilerek öğrencinin kayıt hakkı bilgisi velisine bildirilecek ve sonuca göre veli kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir.

ORTAOKUL

 • 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için ön kayıt başvurularının ardından, aday öğrenciler TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’na katılacaktır. TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’nda başarılı olan öğrencilerin velileri kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir. (İhtiyaç duyulması halinde TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından yapılacak olan gözlem ve görüşme için randevu verilip sınav, görüşme ve gözlem sonuçları değerlendirilerek öğrencinin kayıt hakkı bilgisi velisine bildirilecek ve veli kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir.)

LİSE

 • TED İzmir Koleji Anadolu Lisesi Hazırlık ve 9.sınıfa LGS ile öğrenci kabul edecektir. 10.sınıfa aday öğrenciler TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’na katılacaktır. TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı’nda başarılı olan öğrencilerin velileri kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir. (İhtiyaç duyulması halinde TED Okulları PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından yapılacak olan gözlem ve görüşme için randevu verilip sınav, görüşme ve gözlem sonuçları değerlendirilerek öğrencinin kayıt hakkı bilgisi velisine bildirilecek ve veli kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir.) 11. ve 12. Sınıfa öğrenci kabul edilmemektedir.

ÖĞRENCİ GİRİŞ SINAVI HAKKINDA
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA 4, 5, 6, 7, 8 ve 10. SINIF DÜZEYİNDE ÖĞRENİM GÖRECEK ÖĞRENCİLER

 • Sınavın Amacı

TED Genel Merkezi tarafından hazırlanan, TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı 09 Şubat 2020 Pazar günü uygulanacaktır.

 • Sınav Başvuru İşlemleri

Sınav başvuruları, veli/öğrenci adaylarının web sayfamızda bulunan “Başvuru Formu”nu doldurmaları ile alınmaktadır. Sınav giriş belgeleri sınavdan 3 gün önce okulumuzun web sayfasından öğrencinin T.C. kimlik numarası ile alınabilir. Sınava girecek öğrencilerin, sınav günü nüfus cüzdanları ve sınav giriş belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir. Giriş belgesi veya nüfus cüzdanı yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

 • Sınav Tarihi

Başvuruda bulunan 6, 7 ve 9. sınıflar, 09 Şubat 2020 Pazar günü saat 09.30’da; 3, 4 ve 5. sınıflar 13.30’da TED İzmir Koleji’nde yapılacak sınava katılacaktır. 09 Şubat 2020 tarihinden sonra yapılan başvurular için TED İzmir Koleji giriş sınavı, her seviyenin kontenjanı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

 • Sınav İçeriği

TED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı Bilgileri

2019-2020 Yılında Okuduğu Sınıf

DERSLER

TOPLAM
SORU SAYISI

SINAV
SÜRESİ

TÜRKÇE

MATEMATİK

FEN BİLİMLERİ

SOSYAL BİLGİLER

İNGİLİZCE

4. Sınıf

15

15

15

15

15

75

120 dk.

5. Sınıf

15

15

15

15

15

75

120 dk.

6. Sınıf

15

15

15

15

15

75

120 dk.

7. Sınıf

15

15

15

15

15

75

120 dk.

9. Sınıf

15

15

15

15

15

75

120 dk.

 • Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi

Sınav sonuçları Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Koordinatörlüğü tarafından değerlendirilip ilan edilir.

 •  Sınav Değerlendirilmesi ve İlanı

Sınav sonrası adaylar sonuçlarını okulumuzun internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ile çevrim içi olarak öğrenebileceklerdir. Her aday sadece kendi sınav sonucunu görebilmektedir, sınav sonuç belgesi öğrencinin doğrularını, yanlışlarını ve puanını içermektedir.

 

 

KESİN KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN BELGELER

 • Kayıt formu (matbu, okul tarafından verilecek)
 • Öğrenci, anne ve babanın nüfus cüzdan fotokopileri
 • Öğrencinin 6 adet fotoğrafı
 • Velinin 2 adet fotoğrafı
 • Banka sözleşmesinin yapıldığını gösterir belge
 • Yabancı uyruklu öğrenciler için yeni tarihli ikametgâh tezkeresi

TED OKULLARINDAN NAKİL GELECEK ÖĞRENCİLERE UYGULANACAK KURALLAR
Başka bir TED Okulunda öğrenim görmekte olup TED İzmir Koleji’ne geçiş yapmayı isteyen öğrenci, ilgili sınıf düzeyinde uygun kontenjan olması halinde herhangi bir sınava tabi tutulmadan kayıt edilir.

 

 


Ansolon