Yurt dışı üniversitelere başvuru süreci; sıkı çalışmalarınızın ve tüm emeklerinizin karşılığını alacağınız, eğlenceli bir süreç olmakla beraber, bazen zorlayıcı ve akıl karıştırıcı olabilir. TED İzmir Koleji Yurtdışı Üniversiteler Birimi olarak amacımız; mesleğinde deneyimli kadromuz önderliğinde, öğrencilerimizi ve velilerimizi yurt dışı eğitim alternatifleri hakkında bilgilendirmek, başvurularda destek olmak ve bu sürecin sorunsuz ve mutlu geçmesini sağlamaktır.

TED İzmir Koleji için üniversiteye yerleşme ile ilgili başarı, öğrenciyi sadece dünya sıralamalarda üst sıradaki okullara yerleştirmek değil, aynı zamanda öğrencinin sosyal ve akademik beklentilerini karşılayabilecek seçkin bir eğitim kurumunda, en iyi eğitimi alacağı üniversiteleri belirleyebilmek ve bu üniversiteden başarıyla mezun olabilmesiyle ölçülür.

Bu yolda felsefemiz, öğrencilerimizi en iyi şekilde tanımak, ilgi alanlarını, amaç ve isteklerini doğru anlamak ve onları gerçek potansiyellerini kullanmaya teşvik etmektir. Bunun için erken yaşlardan öğrenme, organizasyon ve zaman yönetimi konusunda destek vermek, akademik eksiklikleri belirlemek ve akademik çalışmalara yön vermek önceliğimizdir. Düzenli olarak yaptığımız birebir toplantılarda, öğrenci ve velisinin beklentilerine uygun ülkeler, bu ülkelerdeki eğitim sistemleri ve kurumlarıyla ilgili detaylı bilgi verir, ardından da öğrencinin şahsi tercihleri, özel yetenekleri, güçlü yanları, becerileri, notları ve harici sınav sonuçlarına uygun okulları belirleriz.

Bu okullara başvuru süreci ve detaylarını öğrenci ile birlikte danışmanlık ofisi ekibi uygun bir zaman çizelgesi oluşturarak takip eder ve gerçekleştirirler. Okulumuzu ziyaret eden yurt dışı üniversiteler ve yurt dışı danışmanlık ofisinin gerçekleştirdiği sunumlarla öğrencilerimizin en güncel bilgilere ulaştıklarından emin oluruz.

Okulumuzda yurt dışı üniversite başvurularının gerektirdiği harici sınavları; - AP, SAT, TOEFL ve IELTS - bazılarını hem okul bünyesinde gerçekleştirir hem de hazırlık kursları ve dersleriyle öğrencilerimizi takviye ederiz. Ayrıca üniversite başvurularına yardımcı olacak çalışmalarda, örneğin, niyet mektubu yazma, resume oluşturma ve sanat okullarının portfolio çalışmalarında gerekli yönlendirmeleri yapar ve takiplerini sağlarız. Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve aynı zamanda yurt dışı üniversite başvurularında fayda getirecek topluma hizmet projeleri ve diğer ders dışı etkinliklerinde, yaz tatillerini yurt dışındaki akademik programlara katılarak geçirmek isteyen öğrencilerimize yaptığımız genel sunumlar ve birebir toplantılar ile destek oluruz.