DENİZE NAZIR, ORMANA KOMŞU DOĞAL BİR ÖĞRENME ORTAMI!

TED İzmir Koleji Anaokulu olarak hedefimiz öğrencilerimiz için; yaparak, yaşayarak, gözlemleyerek ve üreterek gelişecekleri DOĞAL BİR ÖĞRENME ORTAMI sağlamak.

Anaokulu bahçemize konumlandırılan bostanlarımızda çocuklarımız hem ekolojik düzenin işleyişini anlama hem de kendi sebze ve meyvelerini yetiştirerek tüketme şansı buluyor.

Çocuklarımıza “Doğal” olanla iç içe olma ortamı sunmamızdaki amacımız; bitki yetiştirme, toprakla uğraşma, bitkinin gelişim aşamaları konusunda tecrübe edinmelerinin dışında, ürettiklerini paylaşma, yardımlaşma, dayanışma ve imece yapma ve doğa ile iletişimde olmayı küçük yaşta alışkanlık haline getirmelerine imkan yaratmak.

YENİ BİR BAKIŞ AÇISI: PERMAKÜLTÜR
Okuldaki gönüllü eğitmenlerimizin aldıkları permakültür eğitimiyle okulumuz içindeki alanları doğasına uygun ve en verimli şekilde kullanıyoruz. Böylelikle çocuklarımız küçük yaştan itibaren; doğayla ilgili bütünsel bir bakış açısı kazanıyor ve sürdürülebilir bir yaşamın nasıl mümkün olacağını sorguluyorlar.

ÇİFTLİĞİNDE TAVUKLARI VAR! TED İZMİR KINDI FARM
Anaokulu giriş bahçesinde oluşturulan “Kindi Farm” da yer alan tavuk ve tavşan kümeslerimizle; çocuklarımız doğada yalnız olmadığımız gerçeği, diğer canlıların yaşam döngüsü ve üretime katkıları gibi konularda deneyimler ediniyor. Sabah kahvaltıda yedikleri yumurtalarımız çocuklarımızın elinden beslenen tavuklardan geliyor.

OKULUN İÇİNDE BİR ECO HOUSE
Anaokulu bahçesinde yerini alacak ECO House’ta ise, öğrencilerimizin kampüs içinde doğal hayatı tanıması ve yaşamasını amaçlıyoruz. Ahşap malzemeden yapılacak evimiz, geleneksel ve kültürümüzü yansıtan objelerle donatılacak ve kuzineyle ısıtılacak. Öğrencilerimiz ECO House’ta kendi ürettikleri meyve ve sebzelerden çaylar, turşular, reçeller yapacaklar.