Matematik – TED İZMİR KOLEJİ

Matematik

Matematik geçmişten geleceğe her alanda ihtiyaç duyulan bir alandır. Okulumuz matematik bölümü bu bilinçle, öğrencilerine farkındalık yaratma, kalıcı bir öğrenme sağlama ve sınıf dışında da farklı öğrenme alanları oluşturma amacı ile çalışır. Matematiksel kavramları geliştirmek, başarma hissi sağlamak, ilgi ve merak uyandırmak için grup çalışmaları ve proje çalışmaları yapılır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını dikkate alarak onları merkeze oturtan bu yapıda elbette ki çağımızın gereği olan teknolojiden de faydalanılır. Her bir kazanım çeşitli modeller ve materyaller ile desteklenir. Dersler strateji oyunları ve zekâ sorularıyla bütünleştirilerek matematiğin bir diğer yanı da gösterilir. Tüm bunların yanında TED İzmir Koleji Matematik Bölümü;
  • Tübitak’ın düzenlediği proje ve olimpiyat çalışmalarına, uluslararası matematik yarışmalarına öğrencileriyle beraber titizlikle hazırlanır.
  • Her dönem düzenlenen Strateji turnuvaları ile öğrencilere matematiğin oyunla bütünleşen alanları gösterilir.
  • Kulüp çalışmaları kapsamında açılan Akıl Oyunları ve Strateji Kulübü ile okul içinde ve dışında düzenlenen farklı yarışma ve turnuvalara hazırlanır.
  • LGS hazırlık kapsamında hafta içi etütleri ve hafta sonu kursları ile öğrencilere destek olur. Bu hazırlık kapsamında MEB tarafından yapılan değişiklikleri, yayınlanan soru tiplerini takip eder, bunlarla ilgili çalışmalar yapar.
  • Dünya Pi Günü ve Cahit Arf’ı Anma Günü gibi özel günlerde çeşitli etkinlik, gezi ve yarışmalar düzenleyerek öğrencilerin matematiğin farklı yanlarını görmeleri sağlanır.
  • Atatürk

    Ansolon