Cumhuriyet 100 Yaşında – TED İZMİR KOLEJİ

Cumhuriyet 100 Yaşında

murmuration den03
Tarifsiz bir heyecan ve coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet'in 100. Yılı organizasyonlarımız Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başlayan “Çağdaş Sanat, Çağdaş Cumhuriyet” sergisinin ardından TED İzmir Koleji ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen “Coşkumuz ve Heyecanımız Tarifsiz! Bugün Cumhuriyet 100. Yaşında!” konseri ile devam etmiştir.

100. Yıl Coşkusu, Geleneksel TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusuyla Katlandı. 28 Ekim 2023 Cumartesi günü Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna düzenlenen “TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu”na katılan yaklaşık 1000 kişi hem Cumhuriyet coşkusunu yaşadı hem de meşalelerin geleceğine katkı sağladı.

Okulumuz tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenen ve her yıl daha fazla katılımcıyla büyüyerek Urla’yla özdeşleşen “TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu”nun dördüncüsü bu yıl rekor katılıma sahne oldu. Koşuya katılan katılımcılar aynı zamanda Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına bağışta bulunarak yüksek nitelikli nesillerin yetiştirilmesine de katkı sağlandı.
100. Yıl Kutlama Töreni
100. Yıl Cumhuriyet Koşusu
YouTube

 

 

 

Atatürk

Ansolon