Genel Bilgiler – TED İZMİR KOLEJİ

Genel Bilgiler

Hayatın anlamını hatırlamak istiyorsanız bir çocuğun gözlerinin içine bakın... Biz her gün öyle yapıyoruz.

Çocukların okul öncesi dönemdeki doğal öğrenme yetenekleri, merak dürtüleri ve araştırma istekleri onlara yeni bilgi kazanımında büyük bir avantaj sağlarken, bize ise ilham oluyor. Onların hayata karşı hayranlıkları, bitmek bilmeyen keşfetme arzuları, yeni bir şey öğrendiklerinde gözlerinde parlayan o ışık bizi her gün daha da heyecanlandırıyor.

Çocuklar onlara sunulan en iyi fiziki ortamda; alanında uzman öğretmen ve pedagoglarımızın açtığı kucakla; görerek, dokunarak, hissederek, uygulayarak, beceri ve yeteneklerini keşfederek geleceklerine severek, sevilerek, mutlu olmayı seçerek, özgür ve özgünlükleriyle hazırlanırlar.

Önceliğini çocuklar yapan ve onlara gelecekleri için unutulmaz deneyimler ve farkındalıklar bırakmayı, mutlu ve yetkinliklerinin bilincinde bireyler olmalarını hayal eden bir eğitim kurumu olarak, TED’e özgü, farklılaştırılmış ve beceriler kazandıran bir eğitim programı uyguluyoruz. Çünkü her çocuğun bireysel özelliklerini; kendisine özgü büyüme ve gelişme eğrisini, öğrenme stillerini, kişilik özelliklerini, ailesinin tutumlarını ve çevresel yaklaşımları kapsayan bir bütün olarak görüyoruz.

Ezberi değil içselleştirmeyi, çok fazla bilgi yerine o bilgiyi kullanmayı, sadece akademik değil kültür, sanat, spor, bilim gibi yetkin birer birey olmalarına hizmet edecek önemli dallarda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak eğitim modelimiz, onların bireysel, kültürel, duygusal ve entelektüel gelişimleri için attıkları her adımda ellerinden tutmak en büyük motivasyonumuz.

Bilingual Team / İki-dilli Öğretmen Takımı

TED İzmir Anaokulunda öğrencilerimizin biri Türkçe, diğeri yalnızca İngilizce konuşan iki sınıf öğretmenleri vardır. Öğrencilerimiz, haftalık programlarının yoğun kısmını bu öğretmen takımıyla birlikte geçirir. Her sabah Karşılama (Greeting) sonrası güne; iki-dilli öğretmen takımının yürüttüğü Homeroom saatiyle başlanır ve gün yine aynı takımın eşlik ettiği ortak etkinlik saati sonrası toparlanma ve ayrılış (Packing up and Goodbye) ile sona erer. Dünyayı keşfetmeye yeni başlamış çocuklarımızın, kendilerini ve hayatı tanımaya, yetenek ve becerilerini fark etmeye fırsat veren, araştırma temelli düşünce edinimi kazandırmak üzere, çok yönlü gelişimini temel alan eğitim programlarımız ile yaşam boyu öğrenme tutkusu ve heyecanının temellerini atıyoruz.

“Kendini tanıyan insan kendini ifade eder, kendini ifade edebilen insanlarla dolu toplumlarsa gelişmiş ve mutlu toplumlardır” felsefesi ile çocuklarımıza her an gereksinimlerini ve duygularını çekinmeden, özgürce ifade edebilecekleri ortamlar sunuyor mutlu bir toplumun tohumlarını atıyoruz.

Biliyoruz ki; erken çocukluk döneminde gelişmeye başlayan ve özgüven kazanmada büyük rol oynayan öz bakım becerileri, bilişsel yeteneklerine paralel olarak sosyal, duygusal, fiziksel süreçler ve dil becerilerinde, okul öncesi eğitim çok önemli bir yere sahip. Bu sorumluğun bilincinde; “Deneyimle, keşfet, yarat” eğitim yaklaşımımız ile çocuklara, çocuk olmanın muazzam fırsatlarını yaşama hakkı tanıyoruz.

Fiziki Şartlar ve Kampüs

Kampüsümüz; fiziki şartları ile güzel İzmir’in huzur veren ilçesi Urla’nın yeşil ve mavinin tonlarını her bir metrekaresinde sunan doğa ile iç içe en konforlu okulu. Yuva sıcaklığında, kendilerini evinde kadar güvende hisseden çocuklarımıza, kampüs imkanlarımız sayesinde Dünyayı, doğayı ve hayvanları dört mevsim yakından tanıma, her biri ile özgürce iletişime geçme ortamları sunuyoruz.

Şehirleşme ve dijitalleşme yüzünden yeni nesle aktarılamayan ve bilişsel ve fiziksel gelişimde onlara büyük katkı sağlayan sokak oyunları TED bahçesinde çocuklarla buluşuyor.

Dostlukların İlk Adımı

Biz ilk arkadaşlığın önemine inanıyoruz. Beslenmesini paylaşan, takım olmayı öğrenen, birbirinin büyümesine şahitlik eden çocuklarımız TED’li olmanın ayrıcalığını hayatlarının ilk yıllarında fark ederek, 12 yıl boyunca kopmayacak arkadaşlığın ilk düğümünü okulumuzda atıyor.
Atatürk

Ansolon